W jaki sposób zabrać się do otwierania kuchni na salon?

kitchen-673729_1280 (1)

Nawet jeżeli kuchnia jest w stanie stopić się z salonem to jednak bez niej nie może zaistnieć normalne, rodzinne życie. Dlatego też trzeba mieć świadomość, iż otwarcie jej powinno zostać naprawdę odpowiednio przemyślane. Przyjrzyj się temu o czym powinieneś pamiętać podczas aranżacji otwartej kuchni na salon.

W zasadzie rzadko kiedy ludzie decydują się na większe przemyślenia dotyczące tego w jaki tak naprawdę zdecydowanie się na połączenie kuchni z pokojem dziennym może odmienić ich życie. Dosyć kontrowersyjnym wyjściem okazać się może wyburzenie ściany działowej pomiędzy salonem, a pokojem, dzięki czemu można zapewnić sobie w zasadzie jak największe wrażenie związane z otwartością i swobodą. Jeśli chodzi o skrajne przypadki to tutaj będzie nim ograniczenie kuchni do aneksu pod postacią jednego ciągu szafek. Tego typu rozwiązanie cechuje się tym, iż jest bardzo pociągające, ponieważ w pomieszczeniu, w którym nie ma zbyt wielu przegród można bez większych kłopotów brać udziału w rodzinnym życia. Jeżeli zaś chodzi o kuchnię to nawet jeżeli będzie ona tylko kątem w pokoju to i tak nadal będzie odbierana jako kuchnia. Tylko, że w takiej sytuacji może ona doprowadzić do tego, iż osoby, które będą przebywać w pokoju będą mogły odczuwać sporo problemów związanych z niezbyt przyjemnym zapachem, który będzie wylatywał z tamtejszych rejonów.

Czy całkowicie otwarta kuchnia to dobre rozwiązanie?

W zasadzie znacznie bardziej wygodniejszym rozwiązaniem będzie tylko częściowe otworzenie kuchni, ponieważ dzięki temu będzie miało się minimalną izolację w przypadku dwóch pomieszczeń. Kiedy pozostawi się wolne miejsce w szerokości co najmniej drzwi jednoskrzydłowych będzie można w takiej sytuacji ułatwić sobie komunikację. Jest to szczególnie znaczący nie tylko podczas przenoszenia potraw, ponieważ znacznie łatwiej jest zadbać w takiej sytuacji o kontakt z osobami, które przebywają w pokoju dziennym. Przy tym będą w stanie zachować wszelkie ściany i nie tracić miejsca na umiejscowienie kuchennego sprzętu. Jest to wyjście, które naprawdę warto polecić szczególnie w niezbyt dużych domach, w który to będzie miało się szansę na to, aby optycznie powiększyć przestrzeń.

Warto mieć świadomość, iż kuchnia może zostać w pewnym stopniu częściowo przysłonięta murkiem. Domownicy nie mają problemu z kuchennym rozgardiaszem, zaś gospodyni, która przygotowuje kawę nie jest w stanie czuć tego, iż jest wykluczona jeżeli chodzi o rozmawianie przy podwieczorku.

Odległość umiejscowienia ścianki od sufitu, która będzie wynosić co najmniej 50 centymetrów da uczucie, iż przestrzeń jest otwarta. Murek, który cechuje się wysokością równą blatowi roboczemu jest w stanie wyznaczyć granicę wizualną pomiędzy pokojem, a kuchnią, jednak nie będzie w stanie zasłonić tego co jest wewnątrz kuchni. Jeżeli otwór jest szeroki to zazwyczaj chce się go ograniczyć poprzez zastosowanie pionowych ścianek, które mają być jednocześnie oparte na szafkach umiejscowionych pod bocznymi ścianami w kuchni i powinny one cechować się tym, iż mają szerokość mniejszą niżeli 60 cm szerokości.

Zastosowanie drzwi przesuwanych będzie świetnym sposobem, ponieważ pozwoli posiadać otwartą kuchnią, albo zamkniętą i to zależnie od tego jaka jest sytuacja. Dobrze jest też wybrać wariant, w którym to kuchnia nie będzie zbyt dużych rozmiarów. Drzwi, które będą odsunięte są w stanie dać wrażenie sporej przestrzeni. Co do przesuwanych to będą one o wiele bardziej wygodne, ponieważ nie będą utrudniały komunikacji i nie zabiorą zbyt dużej przestrzeni. Warto mieć też na uwadze, iż można się tutaj zdecydować na to, iż zamiast drzwi wybierze się szklaną ścianę, która świetnie będzie sprawowała granicę salonu i kuchni i będzie można ją przesuwać po dwóch szynach. Tego typu przegroda cechuje się efektownością, dzięki czemu można cieszyć się modyfikowaną zieloną przestrzenią i to zależnie od tego jakie posiada się potrzeby.

Jaka ilość sprzętów?

Niezwykle często w zintegrowanych kuchniach z salonem ilość sprzętów i przestrzeni roboczych zostaje w pewnym stopniu ograniczona. Sprzęty są niezwykle często ukrywane, albo zwyczajnie się ich pozbywa i tak samo prezentuje się sytuacja z blatami roboczymi. Kuchenna przestrzeń jest w stanie wytworzyć zabudowany ciąg, który będzie przypominał niewielką wyspę oraz rząd szafek. Tego typu aranżacja pozwoli na zminimalizowanie funkcji kuchni jako przestrzeni do pracy. W takiej sytuacji gotowanie zaczyna być czynnością, która cechuje się tym, iż jest ograniczona do technologicznego minimum. Może to skutkować tym, iż przyjemność związaną z przyrządzeniem potraw w zasadzie zaniknie, szczególnie będzie to widoczne przy tych czynnościach, które wymagają poświęcenia naprawdę dużej ilości czasu i miejsca. W zasadzie trzeba sobie jasno zdać sprawę, iż kuchnia to przestrzeń do wykonywania pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *