Jak zaaranżować przepiękną kuchnie w stylu prowansalskim?

kitchen-728726_1280 (1)

Aranżacja kuchni w stylizacji tradycyjnej może cechować się tym, iż będzie posiadała naprawdę niezwykłą klimatycznością. Tak właśnie prezentuję się kuchnie w stylizacji prowansalskiej, które powstają na skutek inspirowania krajobrazem Prowansji. Przyjrzyj się temu w jaki sposób powinna prezentować się tego typu biała kuchnia.

Kuchnie w stylu prowansalskim najlepiej prezentują się w sytuacji, gdy posiadają naprawdę duże powierzchnie. Najlepszym wyjściem może się okazać sytuacja, w której do dyspozycji będzie się miało przeszło 30 metrów kwadratowych. Warto mieć świadomość, iż tego typu wnętrze powinno cechować się jasnością oraz przestronnością. Nie ma sensu decydować się na taką sytuację, w której barwa i mnogość posiadanych przedmiotów będzie w stanie Was przytłoczyć. Kuchnia pozbawiona sporych kontrastów oraz jaskrawej kolorystyki wraz z połączeniami beżów, które są harmonijne i złamane bielą są w stanie ożywić wiosenną, świeżą, zieleń. Poza klimatem Prowansji można odnaleźć w tym miejscu nastrój, który cechuje się tradycyjnością we wnętrzach angielskich oraz polskich części, które są rustykalne.

Jakich mebli użyć w kuchni w stylu rustykalnym?

Dobrym pomysłem okazuje się zastosowanie mebli ze świerku, ponieważ będą one w stanie nawiązywać później do stylowych form. Warto jednak pamiętać, iż powinny cechować się one oszczędnością w dekoracji. Dobrze jest w takiej sytuacji zatrudnić stolarza, który były w stanie wykonać projekt, który sobie wymyślicie i posłużyć Wam radą, dzięki czemu będziecie w stanie posiadać później efektowne drewno, które będzie mogło zostać pobejcowane na biało. Dobrze jest też zamówić solidny, dużej wielkości stół. Niezwykle wysoko tuż pod sufitem dookoła całkowitej kuchni będzie biegł szlak wykonanych z gałązek oliwnych. Jeśli chodzi o jadalnianą część tapety, na której będą widoczne subtelne motywy w oliwki koloru czarnego będzie można pokrywać nimi dolną partię ścian na jednej trzeciej wysokości. W takiej sytuacji dobrze jest pomalować górną partię stosując do tego złamaną biel. Jeżeli zależy Wam na uzyskaniu leciutkiego tonu szarości, który będzie korespondował z tłem tapety to warto jest podjąć decyzję o zmieszaniu tutaj, aż pięciu pigmentów.

Jakich materiałów wykończeniowych użyć?

Płytki o jasnobeżowym kolorze są w stanie wytworzyć układ, w którym rogi rombów będą się stykały i zostanie on uzupełnione o malutkie kwadraty wycięte z innego rodzaju terakoty, która to będzie w stanie przypominać marmur. Ceramiczne płytki mogą zostać również wykorzystane w nieco odmienny sposób, a dokładniej chodzi o użycie ich do stworzenia blatu w kuchni. Estetyczne i praktyczne będą świetnie wpasowywać się w retro stylistykę. Małej wielkości kwadraty na posadzce będą idealnie pasować do niezbyt dużych gałek w szafkach kuchennych i do tapety, na której widnieć będzie drobny deseń. Pozbywając się mocnych i sporej wielkości ornamentów lepiej zastosować takie, które jako podstawę będą miały niezbyt duży motyw, który zostałby porozrzucany w sposób schematyczny, zachowując dużej odstępy po powierzchni. Mimo tego, iż całość nie będzie w sposób identyczny dekoracyjny to jednak zostanie zachowana jednolitość ze względu na to, iż duże pomieszczenie będziesz w stanie wizualnie się zjednoczyć.

Czy kredens będzie pasował do prowansalskiej kuchni?

Poza meblami, które można znaleźć w kuchennych ciągach dobrze też jest zdecydować się na zakup wolno stojącego kredensu do swojej kuchni, a jeżeli nie będzie posiadali tam odpowiedniej ilości miejsca to zdecydujcie się na chociażby witrynę wiszącą, w której umieszczonych zostanie kilka najlepiej prezentujących się zestawów. Otwarte półki będą tutaj naprawdę fenomenalnym rozwiązaniem, tak samo również jak wieszaki czy relingi, na których będzie można umieścić przyprawy, słoje, zioła czy naprawdę fantastycznie prezentujące się akcesoria. Kolejną kwestią jest niewątpliwie tutaj stół, ponieważ nie może być on zbyt małych rozmiarów, potrzeba takiego, który będzie cechował się solidnością i będzie odpowiednio ciężki i klimatyczny. Siadać będzie można przy nim na krześle, ale również warto zadbać o ławę, na której będą poduszki, dzięki czemu zarówno jedna osoba czy większa ilość będzie mogła wygodnie się tam rozłożyć. Warto mieć świadomość, iż na takowym siedzisku będzie w stanie pomieścić się większa ilość osób, niżeli gdyby porozstawiało się krzesła, lecz osoba, która będzie siedziała po środku może borykać się z problemem związanym z wyjściem z tamtego miejsca, dlatego też tego typu wyjście spisywać się będzie przy stole, który umieszczony jest w kuchni, a nie w jadalni, gdy służy do wykwintnych kolacji. Standardowy stołek bardzo często traktowany jest z góry i mało kto go docenia, ponieważ to dzięki niemu można wykonywać problematyczne i męczące prace jak chociażby obieranie warzyw i owoców na siedzące, zaś zawsze ktoś z rodziny, czy gość będzie w stanie usiąść sobie na nim, aby nieco odsapnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *