Jak dobrać uchwyty do mebli kuchennych?

3261-

Dodatki i dekoracje decydują o wystroju i estetyce wnętrza, nawet niepozorne szczegóły, takie jak uchwyty i gałki mebli kuchennych maja wpływ na efektywny wygląd i funkcjonalność szafek.
W nowoczesnych kuchniach coraz częściej stosowane są meble z dyskretnie ukrytymi, lub składanymi uchwytami. Rozwiązanie tego typu pozwala na zachowanie praktycznej ergonomii, poza tym prezentują się elegancko i z klasą.
Meble na wysoki połysk idealnie współgrają z gałkami ze stali chromowanej, wpuszczanymi w obudowę szafek.
Na rynku dostępne są modele o fantazyjnych wzorach, kształtach i szerokiej gamie barw. Najważniejsze, aby były dopasowane do kolorystyki mebli kuchennych, kontrastujące, lub tworzące spójną całość z frontami. Równie dobrze sprawdzą się systemy cichego domykania drzwiczek bezuchwytowych. Propozycja kierowana jest głównie do wnętrz wyposażonych w szafki o gładkich, połyskujących frontach.

Istotne, aby pasowały do stylu i proporcji szafek. W klasycznej kuchni akcentem dekoracyjnym będą stylizowane pozłacane, patynowe, porcelanowe gałki, lub ozdobione kryształami, które nadadzą wyposażeniu elegancji i szyku. Podobna ornamentyka sprawdzi się w stylu glamour, w którym intrygujące dodatki całkowicie odmienią kuchenny klimat.
W tradycyjnych kuchniach efektywnie wyglądać będą podłużne uchwyty, zajmujące całą szerokość mebli. Dodatkowo kształt relingów umożliwi rozwieszenie mokrego ręcznika.
Praktycznym rozwiązaniem są uchwyty mocowane do krawędzi szafek, dzięki czemu montaż można dopasować w zależności od upodobań użytkowników.

Mając na celu ocieplenie wystroju i wprowadzenie do wystroju wnętrza niepowtarzalnego wyglądu warto zdecydować się na uchwyty szklane. Szczególnie lacobel- materiał mieniący się barwami tęczy rozweseli atmosferę i znacznie ją ożywi.
Oryginalny wystrój zyskać można, dzięki gałkom o nietypowych formach. Ciekawie prezentują się uchwyty kształtem przypominające węża, lub zdobione motywami marokańskimi. Wesoła tonacja użyta w kuchni folkowej zmieni się nie do poznania.

Bardzo ważny jest dobór gałek do małej kuchni. Najlepiej, gdy są to uchwyty składane, lub wykonane ze szkła i chromu, albo kryształu wpływające na efekty optycznego powiększenia przestrzeni.
Kupując uchwyty niewchodzące w skład zestawu mebli kuchennych warto zapoznać się ze sposobem montażu. Zdarza się, że konieczne będzie wiercenie dodatkowych otworów mogących obniżyć estetykę szafek. Istotna jest jakość materiału, z którego zostały wykonane. Z uchwytów korzysta się często, dlatego nie można sobie pozwolić na niepraktyczne rozwiązania. Nie należy zapominać o zachowaniu czystości. Niektóre modele posiadają trudnodostępne miejsca uniemożliwiające czyszczenie. Kolorystyką powinny pasować do dodatków, ram szaf, czy odpowiadające barwie blatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *